Cautare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Yamapi

ASIAN~WORLD :: MUSIC :: J-pop :: Yamapi

In jos

Yamapi

Mesaj  AngelYukirii la data de Mar Iun 22, 2010 10:03 pm



dap si eu m-am speriat cand am vazut imaginea i foarte hooooot:X:X:X:X:X
Name: 山下智久 (やました ともひさ)
Name (romaji): Yamashita Tomohisa
Former name: 青木智久 / Aoki Tomohisa
Nicknames: Yamapi, Tomo-chan, TomoPi, Pi, P-chan
Profession: Actor and singer Birthdate: 1985-Apr-09
Birthplace: Chiba, Japan
Height: 175cm*
Weight: 60kg*
Star sign: Aries
Blood type: A
Family: Mother (Naomi) and younger sister (Rina)
Talent agency: Johnny's Entertainmen

TV Shows

* Code Blue 2 as Aizawa Kousaku (Fuji TV, 2010)
* Buzzer Beat as Kamiya Naoki (Fuji TV, 2009)
* Code Blue SP as Aizawa Kousaku (Fuji TV, 2009)
* Code Blue as Aizawa Kousaku (Fuji TV, 2008)
* Proposal Daisakusen SP as Iwase Ken (Fuji TV, 2008)
* Proposal Daisakusen as Iwase Ken (Fuji TV, 2007)
* Byakkotai as Sakai Shintaro & Sakai Mineji (TV Asahi, 2007)
* Kurosagi as Kurosaki (TBS, 2006)
* Nobuta wo Produce as Kusano Akira (NTV, 2005)
* Dragon Zakura as Yajima Yusuke (TBS, 2005)
* Sore wa, Totsuzen, Arashi no you ni... as Fukazawa Takuma (TBS, 2004)
* Budo no Ki (Grapevine) as Shindo Yosuke (2003)
* Stand Up!! as Iwasaki Kengo (TBS, 2003)
* Lunch no Joou as Nabeshima Koshiro (Fuji TV, 2002)
* Long Love Letter as Otomo Tadashi (Fuji TV, 2002)
* Shounen wa Tori ni Natta as Nagashima Ken (TBS, 2001)
* Kabachitare as Tamura Yuta (Fuji TV, 2001)
* All Star Chushingura Matsuri as Asano Takumi (2000)
* Shijo Saiaku no Date as Okamura Yuki (2000, ep1)
* Ikebukuro West Gate Park as Mizuno Shun (TBS, 2000)
* Kiken na Kankei as Miyabe Satoshi (Fuji TV, 1999, ep10-11)
* Kowai Nichiyobi (NTV, 1999, ep13)
* P.P.O.I. as Amano Taira (NTV, 1999)
* Nekketsu Renaido (NTV, 1999, ep7)
* Shounentachi as Kakuda Shinya (NHK, 1998)

TV Show Theme Songs

* Daite Senorita, Kurosagi opening theme song (2006)
* Seishun Amigo, Nobuta wo Produce opening theme song, with Kamenashi Kazuya (2005)
* Colorful (カラフル), Dragon Zakura insert song (2005)

Movies

* Ashita no Joe (2011)
* Kurosagi (2008)
* Shinrei Surfer no Shi (1996)

_________________


avatar
AngelYukirii
Admin
Admin

Mesaje : 130
Puncte : 285
Reputatie : 66
Data de inscriere : 20/06/2010
Varsta : 26
Localizare : Satu Mare

http://asian-world.forumer.ro/

Sus In jos

Re: Yamapi

Mesaj  Yume la data de Mier Iun 23, 2010 1:37 am

arata atat de bn p=~ si imi place qm canta ;)
avatar
Yume
Advanced
Advanced

Mesaje : 76
Puncte : 89
Reputatie : 11
Data de inscriere : 22/06/2010
Varsta : 27
Localizare : Brasov

http://culturacoreeana.forum-motion.com/

Sus In jos

Re: Yamapi

Mesaj  Dark Dream xoxo ^^ la data de Mier Iun 23, 2010 3:50 am

e atat de hooooooooot :X:X:X:X
avatar
Dark Dream xoxo ^^
Moderator
Moderator

Mesaje : 145
Puncte : 237
Reputatie : 21
Data de inscriere : 22/06/2010
Varsta : 21
Localizare : Slobozia,Ialomita,Romania

Sus In jos

Re: Yamapi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


ASIAN~WORLD :: MUSIC :: J-pop :: Yamapi

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum